Seter Irlandzki. Pies idealny do zabawy

Seter irlandzki to rasa psów należąca do grupy wyżłów. To pies myśliwski, który był przeznaczony do pracy podczas polowań na ptactwo. To najlżejsza, a zarazem najwyższa rasa pośród seterów.

Setery irlandzkie mają mahoniową sierść lub koloru dojrzałego kasztana. Sierść tworzy gładkie i długie frędzle, ale nie jest sfalowana. To pies wyjątkowo rodzinny, który wymaga stałego kontaktu z człowiekiem.

Jako wierny kompan zabaw, będzie idealnym psem nawet dla najmłodszych. Seter irlandzki to cierpliwy opiekun dzieci, który nie pozwoli, by stała im się krzywda. Jest przy tym inteligentny i żywiołowy.

Potrzeba ciągłego ruchu na pewno przypadnie dzieciom do gustu. Wobec innych zwierząt, a także obcych ludzi nie wykazuje zachowań agresywnych. Ten pies uczy się szybko nowych rzeczy, ale przy tresurze należy być stanowczym.

Nie można być jednak agresywnym. Ważne, by wychować psa w pozytywny sposób. Jeżeli zastanawiasz się czy seter irlandzki będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, to odpowiedź jest twierdząca.

Pies okaże się doskonałym towarzyszem zabaw, ale również cierpliwym i łagodnym opiekunem.