Hennesey Venom GT

Venom zaprojektowany przez amerykańską markę Hennesey miał swoją premierę w 2010 roku. Za cenę 1,25 miliarda dolarów możemy cieszyć się jednym z najszybszych samochodów świata produkowanych seryjnie. Podczas bicia rekordu Hennesey Venom GT osiągnął prędkość 427,6 km/h, jest to co prawda mniej niż Bugatti Veyron Sport (431,072 km/h), jednak producenci Bugatti w modelach produkowanych fabrycznie wprowadzają ograniczenia do 415 km/h.

Hennesey natomiast takich ograniczeń nie wprowadził. Pod maską Hennesey Venom GT kryje się olbrzymi podwójnie doładowany, siedmiolitrowy silnik V8, o mocy 1244 koni mechanicznych. Samo auto jest wyjątkowo lekkie (1244 kilogramów), czyli na kilogram auta przypada jeden KM.

Venom opracowany został na bazie Lotusa Exige i do setki rozpędza się w 2,4 sekundy, natomiast barierę 300 kilometrów na godzinę auto pokonuje po dwunastu sekundach! Samochód wyprodukowano w dwudziestu dziewięciu egzemplarzach z manualną skrzynią biegów. Obecnie Hennesey pracuje nad nowym modelem Venoma – F5, który posiadać będzie dodatkowy pakiet mocy. 6.