Czy nasz deweloper gwarantuje nam miejsce parkingowe?

Teraz trudno jest znaleźć osobę, która nie miałaby samochodu, a co się z tym wiąże, jeśli kupujemy mieszkanie na nowo budowanym osiedlu, to zastanawiamy się, czy będziemy mieli zapewnione miejsce parkingowe. Dlatego już na etapie wybierania takiego mieszkania, powinniśmy sprawdzić, co proponuje nam deweloper, tak abyśmy mieli pewność, że później nie będziemy się niepotrzebnie denerwowali.

Garaż czy miejsce postojowe?

Niektórzy deweloperzy oferują mieszkańcom swoich nieruchomości możliwość wykupienia garażu, albo miejsca postojowego w podziemiach bloku. W tym pierwszym przypadku mamy zwyczajny garaż, zamykany bramą, w którym możemy schować jeszcze inne rzeczy poza samochodem.

W drugim jest to hala pod blokiem, w której będziemy mieli wykupione miejsce parkingowe, ale w każdym z nich będziemy mieli pewność, że to miejsce zawsze będzie na nas czekało i nie będziemy musieli objeżdżać osiedla w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania. Innym rozwiązaniem, które jest stosowane przez deweloperów jest zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych pod blokiem, a żeby nie były one wykorzystywane przez mieszkańców innego bloku, montowany jest specjalny szlaban, który unosi się przy pomocy pilota.

Takie rozwiązania są bardzo ważne, bo wówczas mamy pewność, że będziemy mieli gdzie zaparkować, a co się z tym wiąże, będziemy mieli pewność, że codziennie zaoszczędzimy sobie sporo nerwów. Jednak żeby tak było, już zawczasu musimy sprawdzić, jak kwestię miejsc postojowych dany deweloper rozwiązywał w przypadku innych swoich nieruchomości, bo wówczas będziemy wiedzieli, czego się spodziewać też u nas.

Wbrew pozorom miejsce do zaparkowania jest bardzo ważne i możemy przez nie tracić wiele nerwów. Dlatego warto jeszcze przed kupieniem mieszkania sprawdzić, jak przedstawia się ta kwestia, tak abyśmy wiedzieli, że nie będziemy żałowali.